Zuchy kolejny raz biły rekord

2 Gromada Zuchowa „Leśne Bractwo” działająca przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie po raz kolejny wzięła udział w odbywającej się tego samego dnia na terenie całego kraju największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej.2 Gromada Zuchowa „Leśne Bractwo” działająca przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie po raz kolejny wzięła udział w odbywającej się tego samego dnia na terenie całego kraju największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Akcja bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej została zorganizowana już po raz piąty w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, który jest prowadzony przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od 2006 roku. Od tego czasu aktywny udział biorą w nim również sochaczewskie zuchy.

Do realizacji tego przedsięwzięcia zuchy zaangażowały już całe rodziny. W tym roku, tak jak i poprzednio, resuscytację prowadzono na 26 fantomach, a w akcji wzięło udział 450 osób. Najmłodszymi uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych, natomiast najstarsi to grupa aktywnych seniorów, m.in. babcie zuchów, które oprócz prowadzenia indywidualnej resuscytacji pełniły również rolę instruktorów dla uczniów z klas pierwszych.

Inicjatorem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest  drużynowa 2 Gromady Zuchowej „Leśne Bractwo” i instruktor ratownictwa w Szkole Podstawowej nr 3 hm. Krystyna Stańkowska (na zdjęciu u góry).