Złote serduszko z numerem 89 już w Sochaczewie

Trwa odliczanie, w najbliższą niedzielę odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia wszyscy wolontariusze liczą na to, że żadna puszka nie będzie pusta. Niebawem na licytację trafi także Złote Serduszko o numerze seryjnym 89. Licytacja odbędzie się 13 stycznia na antenie Radia Sochaczew.

Przypominamy, skąd pomysł na te wyjątkowe gadżety. Jeszcze w czasie pierwszego Finału WOŚP podarowano nie tylko pieniądze. Były także złote wyroby, pierścionki, łańcuszki czy kolczyki. Wówczas warszawski jubiler Jerzy Kozak zaproponował Złote Serduszka. Złoto zawieziono do Mennicy Polskiej, aby wykonać ważące 4,6 grama wyjątkowe pamiątki z corocznej akcji. Każde serduszko jest numerowane. Co roku 10 sztuk trafia na licytację w sztabach terenowych, pozostałe są licytowane w sztabie głównym na żywo w telewizji. Wiąże się z tym wszystkim także tradycja pozostawiania w siedzibie Fundacji serduszka z numerem 13.

W Sochaczewie zaciskamy mocno kciuki za udaną licytację.