Świąteczny czas

Wielkimi krokami zbliżają się jedne z najpiękniejszych świąt w roku – święta Bożego Narodzenia. Trwają przygotowania, kupujemy prezenty dla najbliższych, myślimy też o dekorowaniu domów. Dlatego doskonale w ten czas wpisują się kiermasze bożonarodzeniowe, w których każdego roku licznie biorą udział sochaczewscy harcerze prezentując swoje wyroby, a wśród nich m.in. ozdoby choinkowe, aniołki i gwiazdki, stroiki, kartki świąteczne, ciasta i pierniki. Wszystkim należą się słowa uznania i podziwu za kreatywność i pomysłowość.

Kto w niedzielę 3 grudnia odwiedził Gminny Jarmark Adwentowy w Gawłowie spotkał zuchy z 5 Próbnej Gromady Zuchowej „Leśne Gawełki” oraz harcerzy z 25 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Echo”, 43 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Biała Róża” oraz 9 Drużyny Harcerskiej „Włóczykije” z Erminowa.

Tego dnia również na kiermaszu Mikołajkowym, który odbył się w Świetlicy Wiejskiej w Tułowicach, można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę i to nie tylko za sprawą prezentowanych wszelkiego rodzaju dekoracji bożonarodzeniowych. Harcerze z 17 Drużyny Harcerskiej ze Śladowa zaprezentowali się przed słuchaczami w koncercie kolęd i pastorałek, a przygrywała im organistka i dyrygentka chóru Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej Ewa Szałapska.

 

Z kolei 10 grudnia na kiermaszu zorganizowanym już po raz trzeci przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Hotel Chopin prezentowała się 8 Drużyna Wielopoziomowa „Ostoja”, 43 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Biała Róża” oraz 321 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Fortis Ignis”.