Miasteczko harcerskie uczy i bawi

Moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Sochaczewa przygotował sochaczewski hufiec ZHP. 10 i 11 czerwca, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowane w ramach Dni Sochaczewa miasteczko harcerskie odwiedziły tłumy dzieci oraz ich opiekunów.

Na wszystkich czekały liczne gry i zabawy ukryte pod nazwami dziesięciu stoisk: Mali komandosi, Magiczne eksperymenty, Misja survival, Kreatywny kącik, W kolorach tęczy, Mali superbohaterowie, Baśnie i bajeczki, Moje miasto, Przygoda dla żeglarzy i piratów oraz Wszystkimi zmysłami. Każde zadanie było nagradzane naklejkami wklejanymi do specjalnych książeczek. Ten kto zebrał wszystkie otrzymał specjalną odznakę wspaniałego tropiciela przygód.

Idea miasteczka harcerskiego zrodziła się przed czterema laty. Pomysł tak bardzo spodobał się mieszkańcom miasta, że co roku odwiedza je coraz liczniejsza grupa. Z roku na rok rosną też wymagania młodych sochaczewian dlatego oferta wciąż jest uatrakcyjniana i poszerzana o nowe pomysły. Wśród wielu propozycji przygotowanych przez sochaczewskich harcerzy są też takie, które szczególnie wpisują się w charakter Dni Sochaczewa, m.in. malowanie muralu oraz tworzenie makiety miasta. W ubiegłym roku ten pomysł spodobał się nie tylko najmłodszym mieszkańcom. W ich tworzeniu brały udział zarówno dzieci, jak i ich rodzice wspólnie prezentując najważniejsze miejsca i budynki miasta.

W tym roku formuła przedsięwzięcia została poszerzona o elementy związane z Jubileuszowym Rokiem 80-lecia istnienia hufca. Odwiedzający mogli porozmawiać z harcerzami i instruktorami, jak również poznać ofertę i działalność hufca.

 

Miasteczko wystartowało tanecznym krokiem

 

Goście Miasteczka

Odwiedziło je wielu gości, m.in. burmistrz Piotr Osiecki, minister Maciej Małecki oraz sochaczewska artystka, malarka i instruktorka malarstwa Barbara Jachimowicz. Wszyscy chętnie uczestniczyli w różnych grach i zabawach próbując swoich sił w strzelaniu z łuku, doświadczeniach naukowych czy wybijaniu szklanek (na żaglowcach dźwiękowy sygnał informujący o aktualnej godzinie). W podziękowaniu za wsparcie dla harcerskich działań otrzymali jubileuszowe chusty z logo 80-lecia hufca. Ponadto Barbara Jachimowicz namalowanła piękny mural, który zostanie przekazany na licytację podczas najbliższego finału WOŚP.

Miasteczko pełne atrakcji – fotorelacja

« 1 z 3 »