Ostateczny wynik zbiórki 26. Finału WOŚP w powiecie sochaczewskim i gminie Kampinos

Jak co roku 8 marca ogłoszono ostateczny wynik zbiórki w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kwoty ponad 126 mln złotych przyczynił się też sochaczewski Sztab, który w tym roku w powiecie i gminie Kampinos zebrał 173 642 złote i 32 grosze Na leczenie noworodków.

Do końcowej, tak wysokiej sumy, oprócz kwesty ulicznej i imprez zamkniętych w szkołach, w dużej mierze przyczyniły się m.in. kwoty z radiowej i internetowej licytacji (22 tys. zł), licytacji złotego serduszka (28 tys. zł), a także waluty obcej z wszystkich państw Unii Europejskiej i krajów bałkańskich (ponad tysiąc zł). W puszkach znalazła się także biżuteria: srebrna obrączka i srebrny zegarek.

Na ulicach kwestowało 330 wolontariuszy. Zbiórce pieniędzy towarzyszyły liczne imprezy, między innymi spotkanie z alpakami i miłośnikami Fiatów 126 p, sochaczewskie serce, laserowe światełko do nieba i wspomniane licytacje.

Cały dochód z tegorocznego finału WOŚP zostanie przeznaczony na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Zebrane pieniądze trafią m.in. na wyposażenie szpitalnych oddziałów położniczych w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

 

Dziękujemy za wspólne granie!
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami grali i nas wspierali – wolontariuszom, instytucjom, stowarzyszeniom, szkołom, lokalnym firmom, artystom, mieszkańcom i wszystkim darczyńcom. Dziękujemy sochaczewskiej policji, która nie tylko czuwała nad bezpieczeństwem kwestujących, ale też przygotowała dla nich specjalne instrukcje i przeszkoliła przed finałem. Dziękujemy mediom, dzięki którym można było na bieżąco śledzić to, co się działo podczas finału. Dzięki wspólnej pracy i ogromnemu zaangażowaniu wielu wyjątkowych ludzi ta fantastyczna, pełna życzliwości i pozytywnych emocji atmosfera sprawia, że każdego roku ten dzień staje się jednym z najpiękniejszych, a my nie możemy doczekać się kolejnego finału.
Z orkiestrowym SIEMA i harcerskim CZUWAJ –
Sztab WOŚP – Hufiec ZHP Sochaczew