Miasteczko harcerskie na Dniach Sochaczewa

Kiedy:
@ – @
2018-06-09T13:00:00+02:00
2018-06-10T18:00:00+02:00

9 i 10 czerwca w godz. od 13.00 do 18.00 zapraszamy do miasteczka harcerskiego (zorganizowanego w ramach Dni Sochaczewa), gdzie mieszkańcy Sochaczewa i goście miasta będą mogli poznać ofertę i działalność hufca, a najmłodsi – wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych atrakcjach m.in. grach i zabawach z chustą animacyjną, sztafecie sprawnościowej na hulajnodze, pokazach ratownictwa w wykonaniu zuchów, warsztatach plastycznych oraz eksperymentach edukacyjnych prezentujących kolorowy, a czasem nawet wybuchowy świat fizyki i chemii. Będzie można także nauczyć się prawdziwych węzłów żeglarskich lub rozpalać ogień za pomocą krzesiwa.

W ramach przedsięwzięcia, oprócz wielu propozycji aktywizujących w sferze ruchowej i sprawności sportowej, przewiduje się również elementy nawiązujące do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, jak również dwóch innych ważnych dla harcerzy rocznic: 100-lecia utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego oraz 80-lecia powstania Hufca ZHP Sochaczew. Będą to wielkoformatowa gra pn. 100 PYTAŃ NA 100-LECIE oraz mural patriotyczny upamiętniający m.in. 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wzorem lat poprzednich Miasteczko będzie otwarte dla wszystkich, a wstęp na wszystkie atrakcje – darmowy. Zostanie też zachowana sprawdzona forma zaliczania poszczególnych punktów przygotowana w formie książeczek dla uczestników i symbolicznej odznaki.

W sobotę i w niedzielę harcerskiej imprezie będą towarzyszyć pląsy, śpiewy i tańce integracyjne. Serdecznie zapraszamy całe rodziny!