27 orkiestrowe granie

Kiedy:
całodniowy
2019-01-13T00:00:00+01:00
2019-01-14T00:00:00+01:00

Rozkręca się orkiestrowe granie. Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. Sztab orkiestry w hufcu ZHP to ponad 300 wolontariuszy.

Sztab nr 643, działający w Hufcu ZHP w Sochaczewie rozpoczął przygotowania do 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się on 13 stycznia. W tym roku pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Znowu na ulice miasta wyjdzie kilkuset wolontariuszy, odbędzie się radiowa licytacja orkiestrowych gadżetów.

Sztab jest już zarejestrowany, wyrabiane są imienne certyfikaty dla wolontariuszy. W połowie listopada sochaczewscy harcerze zostali zaproszeni do stolicy na nagranie telewizyjnego spotu reklamującego 27 Finał WOŚP.

Fot. WOŚP

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas 26 finału harcerski sztab zebrał aż 173 tys. zł. Na tle innych miast podobnej wielkości Sochaczew od lat wypada znakomicie, dlatego WOŚP pamięta o naszym szpitalu i regularnie przekazuje mu specjalistyczny sprzęt. Dotychczas ZOZ wzbogacił się o urządzenia ratujące życie warte prawie 600 tys. zł. Oddział Pediatryczny otrzymał m.in. pompę strzykawkową, kilka pomp objętościowych, aparat do EKG, pulsoksymetry, glukometry, kardiomonitor, zestaw do rejestracji EKG metodą Holtera, aparat USG. Z kolei na Pododdział Neonatologiczny trafiły m.in. urządzenia do badań słuchu, inkubatory i stanowisko do resuscytacji noworodków, kilka kardiomonitorów, aparat wspomagający oddychanie, lampy do fototerapii, pompa strzykawkowa. Najdroższy z dotychczasowych prezentów od WOŚP to w pełni wyposażona karetka Renault Master, która od 1998 do 2012 roku ratowała życie mieszkańców powiatu. Gdy wycofano ją z użytku jeszcze raz pomogła WOŚP. Została zlicytowana, a zwycięzca zaoferował za samochód aż 6,5 tys. zł.