Wielka Orkiestra zagra 26 raz

Niedziela 14 stycznia będzie bardzo gorącym dniem! Nasze serca rozgrzeje bowiem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulice miasta, wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego oraz gminy Kampinos wyjdzie 330 wolontariuszy z puszkami. Tym razem celem zbiórki jest zbieranie środków pieniężnych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Wolontariusze będą kwestować tylko w miejscach publicznych i tylko do zmierzchu (ok. godz. 16.00). Każdy z nich będzie miał ze sobą trzy najważniejsze atrybuty: tekturową, kolorową puszkę, dobrze Wam znane samoprzylepne czerwone serduszka, które od lat towarzyszą finałowej niedzieli oraz identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem wolontariusza, numerem zbiórki, hologramem, który potwierdzać będzie oryginalność identyfikatora oraz kodem QR. Orkiestrowi wolontariusze będą poruszać się w niewielkich grupach tak, aby każdy z nich mógł czuć się pewnie i bezpiecznie. Na ulicach będzie można spotkać rówieśników, sąsiadów, kolegów ze szkolnej ławki, ale też wychowawców czy samorządowców. Wszyscy w tę najgorętszą niedzielę stycznia jednoczymy się, aby wspierać tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy.

Tak jak i w ubiegłym roku, tak i teraz w wielkoorkiestrowe granie włącza się wiele osób. W tym roku m.in. miłośnicy Fiatów 126p, hodowcy alpak, a także mieszkańcy Sochaczewa przekazujący dary na licytacje oraz media, dzięki którym będziemy mogli na bieżąco śledzić to, co będzie się działo podczas finału.

Przygotowanie tej styczniowej imprezy to zawsze duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne, dlatego prace rozpoczyna się na wiele tygodni przed ich faktycznym terminem przygotowując identyfikatory, puszki i serduszka. Każdego roku na ten wyjątkowy dzień prowadzący sochaczewski Sztab harcerze planują wiele wydarzeń, m.in. licytacje orkiestrowych gadżetów, w tym najcenniejszego z nich – złotego serduszka. W tym roku odbędzie się też uwielbiane przez wielu Światełko do Nieba. Jednak zamiast sztucznych ogni mieszkańcy Sochaczewa zobaczą pokaz laserów. Ta wyjątkowa świetlna inscenizacja odbędzie się o godzinie 20:00 na Podzamczu.

Obecnie sochaczewski Sztab WOŚP pracuje nad układaniem programu imprez towarzyszących 26. Finałowi. Zachęcamy zatem do odwiedzania strony internetowej www.zhpsochaczew.pl oraz polubienia profilu na Facebooku co pozwoli być na bieżąco z jego działaniami.