Warsztaty z emisji głosu

Wiedza i umiejętności kadry są naszym największym kapitałem. Dlatego dbamy o ich rozwój i wspieramy w doskonaleniu się.

I tak na przykład, hufcowy Zespół promocji zorganizował warsztaty z emisji głosu, podczas których uczono się, jak pracować nad głosem by nie odmawiał posłuszeństwa. Przede wszystkim poznawano techniki prawidłowej pracy oddechem oraz relaksacji i rozluźniania ciała. Trener pokazał kierunki pracy z głosem i zaopatrzył w to co najcenniejsze – metody ćwiczeń.

Zalecana mała i przy tym zdyscyplinowana grupa pozwoliła na dokładne przećwiczenie poznanych technik, a prowadzący miał czas do każdego kursanta podejść indywidualnie i powiedzieć, co robić lepiej, aby móc poprawić swój warsztat. Szkolenie szczególnie było przydatne dla pracujących głosem nauczycieli, którzy mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego uświadomili sobie wciąż istniejące drobne ograniczenia i braki.