W końcu wakacje

jedyka2Wraz z końcem szkoły kończy się również rok harcerski. Milknie gwar w harcówkach, a rozpoczyna się czas, na który wszyscy czekają. Wymarzone wakacje. Jednak zanim spakujemy plecak i wyruszymy na upragnioną wyprawę warto podsumować miniony rok harcerskiej pracy i nakreślić plany na przyszły.

Ostatnią zbiórkę w roku 2015/2016 teresińscy harcerze spędzili na łonie natury, a myślą przewodnią tego spotkania i zarazem podsumowującą miniony rok harcerskiej służby był cytat założyciela ruchu skautowego sir Roberta Baden-Powella „Harce to radosna gra na łonie natury, gdzie mężczyźni z duszą chłopca idą razem z chłopcami na poszukiwanie przygody. Przyniosą stamtąd zdrowie i szczęście, zręczność i zaradność”.

 

jedynka1Oprócz podsumowania całorocznej pracy drużyny polegającej m.in. na uczeniu się nowych umiejętności, udziału w ważnych wydarzeniach, a przede wszystkim budowaniu braterstwa i radości z bycia razem były też gry i zabawy oraz podziękowania dla przybocznego, zastępowych i harcerek z 21 Wędrowniczej Drużyny, które pomagają w organizacji zbiórek dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z Jedynki.