Sztafeta BŚP

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju trwa dalej. Przedstawiciele hufca odwiedzają naszych Przyjaciół, dzieląc się z nimi tym wyjątkowym płomieniem. W ramach tej akcji zuchy i harcerze odwiedzają ponad 200 szkół, urzędów i instytucji na terenie powiatu sochaczewskiego.

Historia tego niezwykłego światła zaczyna się w Betlejem, w mieście w którym ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świecę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy ZHP w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Co roku niesie ze sobą jakieś przesłanie. Hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju to “Światło, które daje moc”. I właśnie z takim przesłaniem  dzielili się nim ze wszystkimi, niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Nasza zuchowa sztafeta z Betlejemskim Światłem Pokoju dotarła do Sejmiku Województwa Mazowieckiego ✨ “Światło, które daje moc” zaniosły Maja, Zuzia i Adrian z 3 Gromady Zuchowej “Tęczowa Gromada” z Młodzieszyna.

Zuchy z 3 Gromady Zuchowej z Młodzieszyna odwiedziły też siedzibę Stowarzyszenia Szarych Szeregów, gdzie przekazały Betlejemskie Światło Pokoju. Zuchom towarzyszył Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Cezary Supeł, Przewodniczący Rady Chorągwi hm. Krzysztof Wasilewski oraz ich drużynowa phm. Elżbieta Boczkowska.

Z przesłaniem BŚP reprezentacja hufca trafiła na Sesję Rady Miasta, gdzie druhów spotkała miła niespodzianka.

Komendant phm. Anna Wasilewska, jej zastępca hm. Krzysztof Wasilewski oraz drużynowa 55 Drużyny Harcerskiej Julia Leśniewska dotarli z Betlejemskim Światłem Pokoju na Sesję Rady Gminy Rybno.

W ciągu ostatnich dni Betlejemskie Światło Pokoju trafiło w kolejne miejsca! Oświetla wszystkie okoliczne gminy (m.in. Teresin, Młodzieszyn, Brochów), redakcje sochaczewskich mediów, szkoły i wiele innych miejsc w całym powiecie sochaczewskim.

 

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło też do Starostwa