Poznajcie miłośników Fiata 126p

Niektórzy mówią, że maluch to najlepszy samochód. Czy rzeczywiście tak jest będzie można przekonać się podczas najbliższego finału WOŚP.

Lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte na polskich drogach należały do fiatów 126p. To auto zmotoryzowało Polaków. 9 września 1972 roku zaprezentowano go na targach motoryzacyjnych w Turynie. Po niecałym roku fiat 126 z literką p zjechał z taśmy montażowej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. No i się zaczęło… Niektórzy, gdy dziś widzą malucha, patrzą na niego z politowaniem. Ale wielu Polakom na ten widok wracają wspomnienia. Trudno znaleźć kierowcę w słusznym wieku, który swej przygody motoryzacyjnej nie zaczynał od małego fiata. Coraz częściej spotykamy również młodych ludzi “zakręconych” na punkcie malucha. Tak jak organizatorzy 14 Ogólnopolskiego Zlotu Fiata 126p, który w ubiegłym roku odbył się w Sochaczewie.

Pasjonatów tego legendarnego samochodu wraz z kilkoma kultowymi typami Fiatów 126p będzie można spotkać w najbliższą niedzielę od godziny 11.00 na Pl. Kościuszki. Zapraszamy!