Orkiestrowy rozkład jazdy

Sochaczewski hufiec od lat gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 27. kwesta odbędzie się w niedzielę 13 stycznia, a na ulice miasta i wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego wyjdzie ponad trzystu wolontariuszy. Tym razem pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, których w Polsce jest blisko pięćdziesiąt.

Gramy dla dzieci małych i bez focha

Orkiestrowi wolontariusze będą posiadać identyfikatory z imieniem i nazwiskiem, zdjęciem, numerem zbiórki oraz hologramem potwierdzającym jego oryginalność, jak również puszki zabezpieczone banderolami oraz charakterystyczne czerwone serduszka – naklejki. Wszyscy będą kwestować tylko w miejscach publicznych i tylko do zmierzchu (ok. godz. 16.00). Wolontariusze będą poruszać się w niewielkich grupach tak, aby każdy z nich mógł czuć się pewnie i bezpiecznie.

Wyjazdy do studia

To co najbardziej cieszy wolontariuszy to są wyjazdy do studia telewizyjnego do Warszawy. Każdy choć na chwilę chce poczuć emocje tego dnia i móc zobaczyć na żywo głównego dyrygenta Orkiestry Jurka Owsiaka. Dlatego wyjazd jest poniekąd formą podziękowania im za to, że potrafią poświęcać swój czas na chłodzie, nieraz mrozie, po to, aby śpieszyć z pomocą innym.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autokarze odbędą się dwa wyjazdy. Rano w dzień Finału do studia pojadą najmłodsi – sochaczewskie zuchy, a wieczorem – ci nieco starsi.

W tym roku również studiem Orkiestry będą studia „polowe” rozstawione pod Pałacem Kultury i Nauki w centrum Warszawy. W ogromnych namiotach będzie ulokowane studio telewizyjne podzielone na dwie części – studio medyczne i studio centralne. Oba studia będą otwarte dla wolontariuszy i gości. Na zewnątrz zaś, pod PKiN przygotowano dla wszystkich odwiedzających zabawę rytmie najlepszej muzyki.

Licytacja na antenie Radia Sochaczew

Jednym z ważniejszych punktów sochaczewskiego grania jest coroczna licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym tego najcenniejszego – Złotego Serduszka WOŚP.

Złote Serduszka powstają ze złota otrzymanego w czasie poprzedniego Finału. Są to najbardziej prestiżowe symbole społecznego zaangażowania osób i firm w działalność Fundacji WOŚP. Jak co roku Złotych Serduszek zostało wyprodukowanych sto, każde z nich jest oznaczone numerem. Zwyczajowo Serduszka od numeru 91 do numeru 99 Fundacja przekazuje do licytacji w sztabach. Pozostałe trafiają do licytacji w mediach oraz w Internecie. Sochaczewski sztab jest jednym z nielicznych, do którego co roku trafia Złote Serduszko. Jeszcze nie wiemy jaki numer Serduszka przypadnie Sztabowi w tym roku. W ubiegłym był to numer 95 i zostało ono wylicytowane za kwotę 28 tysięcy złotych.

Licytację, która rozpocznie się o godz. 14.00, jak zawsze poprowadzi Radio Sochaczew. Ponadto przez cały dzień radiowe studio będzie otwarte dla gości i wolontariuszy, dzięki którym można na bieżąco śledzić przebieg akcji oraz pierwsze wyniki zbiórki.

Licytacja on-line

Do wielkiego grania dołączył również zespół portalu e-Sochaczew.pl, który poprowadzi licytację orkiestrowych gadżetów on-line. Ta forma wsparcia również cieszy się sporym zainteresowaniem, a oprócz typowo orkiestrowych gadżetów będzie można wylicytować fanty ofiarowane przez mieszkańców.

Orkiestrowe spotkanie z alpakami

W ramach niedzielnego Finału WOŚP Zagroda w Zakrzewie zaprasza na Plac Kościuszki na spotkanie z alpakami. Te przytulne zwierzaki szczególnie pozytywne nastawienie mają do dzieci. Dają się głaskać i przytulać, a sam ich wygląd wzbudza sympatię, gdyż wyglądają jak żywe maskotki.

Ponadto zbiórki, licytacje i ciekawe imprezy towarzyszące odbędą się też na terenie wszystkich okolicznych szkół.