Orkiestrowa niedziela

Trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice miast i wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego wyszło ponad trzystu wolontariuszy. Tym razem pieniądze zbierane są na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Wyjazdy do studia

Najmłodsi wolontariusze sochaczewskiego Sztabu WOŚP podczas wizyty w studiu telewizyjnym w Warszawie wzięli udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez WOŚP na tegoroczny Finał. Wszystkim towarzyszył dobry humor.

Przypominamy, że w tym roku również studio Orkiestry znajduje się w specjalnie przygotowanych namiotach rozstawionych pod Pałacem Kultury i Nauki w centrum Warszawy.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autokarze odbędzie się jeszcze jeden wyjazd wieczorem, z którego skorzystają ci nieco starsi wolontariusze.

Licytacje

Jednym z ważniejszych punktów sochaczewskiego grania jest coroczna licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym tego najcenniejszego – Złotego Serduszka WOŚP. W tym roku sochaczewski sztab otrzymał serduszko z numerem 89.

Licytację, która rozpoczęła się o godz. 14.00, jak zawsze poprowadzi Radio Sochaczew i tusochaczew.pl. Ponadto przez cały dzień radiowe studio jest otwarte dla gości i wolontariuszy, dzięki którym można na bieżąco śledzić przebieg akcji oraz pierwsze wyniki zbiórki.

Do wielkiego grania dołączył również zespół portalu e-Sochaczew.pl, który prowadzi licytację orkiestrowych gadżetów on-line.

Orkiestrowe spotkanie z alpakami

Na Plac Kościuszki można było spotkać się z alpakami z Zagrody w Zakrzewie. Te przytulne zwierzaki szczególnie pozytywne nastawienie mają do dzieci. Dają się głaskać i przytulać, a sam ich wygląd wzbudza sympatię, gdyż wyglądają jak żywe maskotki.

Wyjątkowi goście

Jak co roku sztab odwiedził Jaś, który w tym roku zebrał kwotę 308,43 zł.

Nika i Krzysiek Wrońscy przynieśli, aż 5 kg bilonu, co dało łączną kwotę 67,22 zł. Dodatkowo Nika – wspaniała rękodzielniczka – przeznaczyła na WOŚP-owe licytacje trzy piękne szydełkowe maskotki.