Ogień, który łączy

W środę 19 grudnia reprezentacja zuchów z sochaczewskiego hufca zawiozła Betlejemskie Światło Pokoju do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Dzieci z gromady “Leśne Gawełki” towarzyszyły przedstawicielom Chorągwi Mazowieckiej i Stołecznej ZHP. Marysia, Ala i Szymon zaśpiewały specjalnie przygotowaną na tę okazję kolędę “Jezus Malusieńki”. A ponieważ święta to również czas prezentów zuchy otrzymały od Marszałka Adama Struzika i Przewodniczącego sejmiku Ludwika Rakowskiego słodkie upominki.

 

Wcześniej sochaczewskie zuchy przekazały Światło Betlejemskie na ręce burmistrza Piotra Osieckiego. Podczas tej wizyty również zaśpiewały kolędę, a burmistrz Osiecki złożył im życzenia świąteczne, akcentując, że są oni członkami jednej z najwspanialszych organizacji w kraju. Na zakończenie dzieci zapoznały się z tablicą, na której upamiętniono honorowych obywateli naszego miasta, a wśród nich komendanta hufca hm. Krzysztofa Wasilewskiego.

Fot. Agnieszka Poryszewska/UM