Nasi na podium w Rajdzie Wisła

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej hufców z województwa mazowieckiego, a także pierwsze, drugie i dwa trzecie miejsca na poszczególnych trasach zajęli sochaczewscy harcerze podczas tegorocznego XL Jubileuszowego Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła” zorganizowanego w dniach 19-21 maja.

Majowy rajd „Wisła” co roku gromadzi liczną grupę harcerzy z Mazowsza. Uczestnicy mają do wyboru jedną z ośmiu tras tematycznych przygotowanych dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów. Poszczególne etapy wędrówki organizują hufce, przez których tereny przebiegają, a całe przedsięwzięcie – Chorągiew Mazowiecka ZHP.

Hufiec ZHP Sochaczew, podobnie jak w latach ubiegłych, był organizatorem jednej z ośmiu tras przeznaczonej dla harcerzy i harcerzy starszych, którą swoim patronatem objął Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki. Trasa IV, bo o niej mowa, znana jest z przejazdu zabytkową ciuchcią, stąd jej nazwa „Ciuchcią do Wisły”. W tym roku miłośnicy wędrowania i poszukiwania przygód na wyprawie po najpiękniejszych zakątkach Ziemi Sochaczewskiej mogli również skorzystać ze szlaku przebiegającego wzdłuż rzeki Bzury, który pokonali płynąc kajakami.

Zwycięzcy tej trasy – patrol 25 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Echo” – zdobyli Puchar Burmistrza Sochaczewa. Drugie miejsce na sochaczewskiej trasie zajął patrol z 404 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Specjalności Wodnej i Ratowniczej „Error” im. kpt. ż.w. Konstantego Maciejewicza.

Sochaczewscy harcerze dobrze poradzili sobie również na innych trasach zdobywając miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych. Na Trasie nr 3 „Apokalipsa 2040” (trasa harcerska i starszoharcerska) trzecie miejsce zdobył patrol z 25 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Echo”. Patrol z tej samej drużyny 25 ŚDH zajął również trzecie miejsce na Trasie nr 5 „Szlakiem mazowieckich tajemnic” (trasa starszoharcerska).

Blisko tysiąc uczestników bezpiecznie spędziło trzy rajdowe dni i noce, a pożegnało się w niedzielę, wręczeniem pucharów, dyplomów, nagród, jak również odśpiewaniem hymnu Chorągwi Mazowieckiej ZHP oraz wspólnym zdjęciem.


Obszerna relacja z tej imprezy i galeria zdjęć na stronie rajdu