Miasteczko harcerskie – tłumne, wesołe i bardzo kolorowe

Zorganizowane 11 i 12 czerwca w ramach Dni Sochaczewa miasteczko harcerskie jak zawsze tętniło życiem. W tym roku jeszcze bardziej. Przez dwa dni przewinęło się przez nie ponad 300 dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami. Odwiedzający mieli okazję obserwować eksperymenty naukowe, wziąć udział w zajęciach plastycznych, survivalowych, pierwszej pomocy, a także licznych grach tematycznych związanych np. z bajkami czy pirackimi przygodami. Podobały się też zabawy z chustą animacyjną, rebusy i zagadki ukryte w balonach. Jednak największą atrakcją było malowanie muralu oraz przygotowanie makiety Sochaczewa. W ich tworzeniu brały udział zarówno dzieci, jak i rodzice wspólnie prezentując najważniejsze miejsca i budynki miasta. Zainteresowani mogli też porozmawiać z harcerzami i instruktorami z sochaczewskiego hufca oraz zapoznać się z ich ofertą.


Każde z dziesięciu zadań było nagradzane naklejkami wklejanymi do specjalnych książeczek. Ten kto zebrał wszystkie otrzymał odznakę Wspaniałego tropiciela przygód.

Idea miasteczka harcerskiego zrodziła się przed trzema laty. Pomysł tak bardzo spodobał się mieszkańcom miasta, że co roku odwiedza je coraz liczniejsza grupa. Z roku na rok rosną też wymagania młodych sochaczewian dlatego oferta wciąż jest uatrakcyjniana i poszerzana o nowe pomysły.

 

« 1 z 2 »