Wesoło, kolorowo i patriotycznie

Było wesoło, kolorowo i patriotycznie – tak w tym roku wyglądało miasteczko harcerskie zorganizowane 9 i 10 czerwca w ramach Dni Sochaczewa. Jak co roku mieszkańcy mogli poznać ofertę i działalność hufca, a najmłodsi – wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych atrakcjach m.in. grach i zabawach z chustą animacyjną, sztafecie sprawnościowej na hulajnodze, pokazach ratownictwa w wykonaniu zuchów, warsztatach plastycznych oraz eksperymentach edukacyjnych prezentujących kolorowy, a czasem nawet wybuchowy świat fizyki i chemii. Można było także nauczyć się prawdziwych węzłów żeglarskich lub poznać zarys historii harcerstwa.

W ramach przedsięwzięcia, oprócz wielu propozycji aktywizujących w sferze ruchowej i sprawności sportowej, przewiduje się również elementy nawiązujące do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, jak również dwóch innych ważnych dla harcerzy rocznic: 100-lecia utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego oraz 80-lecia powstania Hufca ZHP Sochaczew. Wśród tych propozycji dużym zainteresowaniem cieszyła się wielkoformatowa gra pn. 100 PYTAŃ NA 100-LECIE oraz mural patriotyczny.

Wzorem lat poprzednich Miasteczko było otwarte dla wszystkich, a wstęp na wszystkie atrakcje – darmowy. Dzieciom najbardziej spodobała się sprawdzona forma zaliczania poszczególnych punktów przygotowana w formie książeczek dla uczestników i symbolicznej odznaki.

Dwudniowej imprezie towarzyszyły radosne śpiewy przy dźwiękach gitar, pląsy i różnego rodzaju zabawy, a wspólnie spędzony czas łączył pokolenia. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

« 1 z 2 »