Mają swój proporzec

1 września był ważnym dniem dla 4 Sochaczewskiej Drużyny Harcerskiej “Koniczyna” nie tylko ze względu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i roku harcerskiego. Tego dnia bowiem odbyło się również poświęcenie proporca drużyny. Ta wyjątkowa uroczystość miała miejsce w Kościele Parafialnym św. Wawrzyńca. Licznie zgromadzone zuchy i harcerze z czwórki wspaniale się prezentowały w nowych barwach drużyny. Towarzyszyli im rodzice i instruktorzy sochaczewskiego hufca.

Wielopoziomowa drużyna działa w sochaczewskim środowisku od września 2012 roku. W swoich szeregach skupia zastęp zuchowy „Leśne Ogniki”, zastępy harcerskie „Wilczki” i „Rysie” oraz starszoharcerskie „Sowy”. Obecnie liczy 35 osób w wieku od 7 do 18 lat, których głównym celem jest promocja harcerskiego stylu życia wśród mieszkańców ziemi sochaczewskiej. Jej harcerze aktywnie biorą udział w wydarzeniach o charakterze historycznym, a także mszach świętych w intencji Ojczyzny, pełniąc warty przy Grobie Pańskim. Organizują też wycieczki rowerowe szlakami pamięci poległych żołnierzy oraz uczestniczą jako współorganizatorzy w Ogólnopolskich Zlotach Drużyn Nieprzetartego Szlaku (czyli dla osób niepełnosprawnych). Współpracują także ze szkołami na terenie miasta oraz Miejskim Przedszkolem Nr 4.