Imieniny Zucha

29 lutego to wyjątkowa data dla najmłodszych członków sochaczewskiego hufca. Tego dnia bowiem zuchy obchodziły swoje święto.

Imieniny Zucha są tym bardziej wyczekiwane, ponieważ przypadają raz na cztery lata, a każde dziecko może przeżyć je tylko raz podczas swej zuchowej przygody.

Aby odpowiednio uczcić ten szczególny dzień instruktorzy i harcerze z hufca ZHP Sochaczew przygotowali wiele atrakcji połączonych z zabawami zuchowymi. Jak na imieniny przystało byli więc goście, życzenia, tort i znakomita zabawa, a wszystko w myśl powiedzenia – raz na cztery lata zuch jest pępkiem świata!

Spotkanie, w którym wziął udział burmistrz miasta Sochaczewa Piotr Osiecki i Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Cezary Supeł, a także licznie zgormadzeni rodzice zorganizowano w Szkole Podstawowej w Gawłowie.

Po oficjalnym powitaniu, zuchy z 5 Gromady Zuchowej „Leśne Gawełki” przedstawiły jedną z najbardziej znanych baśni J. Ch. Andersena „Calineczkę”. Następnie zaprezentowały się: 3 Gromada Zuchowa „Tęczowa Gromada” z Młodzieszyna, 202 Wodna Gromada Zuchowa “Cała Naprzód” oraz dwa zastępy zuchowe z 55 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Rybna i 4 Sochaczewskiej Drużyny Harcerskiej „Koniczyna”. Każda gromada opowiedziała coś o sobie i zaprezentowała się muzycznie. Całą salę rozbawiła inscenizacja wiersza „Grzyby” autorstwa Jana Brzechwy. Czas upłynął szybko na wspólnej zabawie, śpiewankach, pląsach i grach integracyjnych.

Ta szczególna uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przeistoczonej w baśniową scenerię, którą wyczarowała drużynowa gawłowskiej gromady Monika Orlińska. Gratulacje należą się także piętnastu zuchom, które właśnie w Imieniny Zucha złożyły swoją obietnicę, stając się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego. A że zuchy ogromnie lubią gawędy (tradycyjne harcerskie opowiadania) o zuchowych symbolach opowiedział im Komendant Chorągwi hm. Cezary Supeł, który również przeprowadził ten najbardziej uroczysty obrzęd w życiu gromady.

Podczas spotkania nie zabrakło również wielu wzruszających życzeń. – Wszystkiego zuchowego, wszystkiego odważnego, wszystkiego słonecznego – mówił Komendant Supeł. – Niech wasze marzenia i plany zawsze się spełniają, niech zawsze na waszych ścieżkach zuchowej i harcerskiej drogi przyświeca to słońce, które macie w znaczku zucha, niech przyświeca tak pięknie, jak wysoko unosić się będą wasze marzenia.

Burmistrz Piotr Osiecki pogratulował rodzicom takich wspaniałych dzieci, kadrze instruktorskiej podziękował za ogromną pracę, a wszystkim zuchom z okazji imienin życzył dużo uśmiechu i oczywiście motywacji do dalszego zuchowania.

Z kolei komendant hufca phm. Anna Wasilewska, składając życzenia podkreśliła rolę Zuchmistrzyń, czyli takich zuchowych wodzów, dzięki którym zuchy stawiają pierwsze kroki na harcerskim szlaku. Podziękowała też gościom i organizatorkom wydarzenia, które pięknie pokazały, że zuchowy mundur może przenieść w świat baśni i przygód, i które zadbały o to, aby wszyscy się świetnie się bawili.

« 1 z 3 »