Harcerze uczcili pamięć o niepodległości

Tegoroczne Święto Niepodległości harcerze i instruktorzy rozpoczęli od złożenia kwiatów pod pomnikiem ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego znajdującym się przed siedzibą hufca.

Następnie przemaszerowali na Pl. Kościuszki, gdzie wzięli udział w głównych obchodach Narodowego Dnia Niepodległości. Teatr “Maska” zaprezentował zebranym widowisko historyczne pt. „Sochaczew 1918 r.” Było też uroczyste podniesienie flagi na maszt, odegranie Hymnu Państwowego oraz przemówienia, które wygłosili burmistrz Piotr Osiecki i minister Maciej Małecki. Jak co roku odczytany został Apel Pamięci i oddana została salwa honorowa. Na zakończenie złożono kwiaty przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego, ufundowanej przez mieszkańców Sochaczewa w 1919 r. w pierwszą rocznicę odrodzenia Polski.

Jednak zuchy i harcerze rozpoczęły świętowanie już dużo wcześniej, biorąc udział w wydarzeniach związanych z tym świętem, a przypominających o najważniejszych faktach i osobach wpisanych w historię Polski. Najmłodsi na swoich zbiórkach poznawali historię tego święta i przygotowywały biało-czerwone kotyliony.

Na zdjęciach zuchy z 5 Próbnej Gromady Zuchowej „Leśne Gawełki”.