Harcerze na Święcie Mieszkańców

Udział harcerzy w tegorocznych obchodach Dni Sochaczewa przybrał nieco inny charakter niż dotychczas. W piątek podczas rozpoczęcia obchodów Święta Miasta w asyście harcerzy na maszt została wciągnięta flaga Sochaczewa.

Następnie – w sobotę – brali udział w uroczystej paradzie, która przeszła główną ulicą miasta z Placu Kościuszki na stadion MOSiR. Grupa sochaczewskich harcerzy maszerowała pod hasłem „My harcerze biało-czerwoni”. Ubrani w czerwone koszulki i narodowe chusty oraz trzymając białe parasolki pięknie się prezentowali.

Barwny orszak poświęcony był w tym roku fladze miasta, jej barwom i symbolice. W paradzie wzięli udział także m.in. Orkiestra Dęta Sochaczewa, zespoły Sochaczewskiego Centrum Kultury, zastępy chorągwi „Dworski Orszak”, mieszkańcy Sochaczewa i zaproszeni goście w tym z miast bliźniaczych Melton i Gródka.

Fot. Urząd Miasta Sochaczewa, Damian Kłonowski/Hufiec ZHP Sochaczew