Harcerze i ich bohater

Każdego roku o tej porze harcerze z 404 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Specjalności Wodnej i Ratowniczej „Error” im. Kpt. Ż.W. Konstantego Maciejewicza (potocznie nazywanymi wodniakami lub żeglarzami) odwiedzają Szczecin, by złożyć kwiaty na grobie swojego bohatera oraz spotkać się z jego synem panem Olgierdem Maciejewiczem. Wyjazdy do Szczecina stały się tradycją od kiedy drużyna otrzymała imię Kapitana, który pozostał w pamięci ludzi morza jako wybitny dowódca, doskonały fachowiec i wychowawca marynarzy.

Spotkanie pn. „Harcerze z Mazowsza i ich legendarny patron Kapitan Ż.W. Konstanty Maciejewicz” zorganizowano 3 grudnia w Teatrze NieAktorów. W tym wyjątkowym dniu uczestnikom przedstawiono postać Kapitana. Z kolei sochaczewscy harcerze podczas prezentacji opowiedzieli jak wygląda praca z bohaterem w drużynach. Na spotkaniu nie zabrakło osób poznanych przy poprzednich wizytach. Wielu z gości było zaskoczonych faktem, że gdzieś w odległym Sochaczewie, położonym daleko od morza, są harcerze, którzy za swojego bohatera wybrali właśnie Kapitana Maciejewicza. Wodniacy usłyszeli wiele ciepłych słów uznania oraz podziękowań, za to że dbają o to, by pomimo upływu lat pamięć o nim była wciąż żywa.

 

szczecin2
Podczas spotkania w Teatrze NieAktorów harcerze wykonali “Balladę o Macaju”.