Harcerskie śpiewanie

23 listopada w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie odbył się VII Przegląd Piosenki Harcerskiej i Zuchowej “Spirala”. Tematem tegorocznej edycji były między innymi pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej, a to ze względu na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wydarzenie, jak co roku przygotowała, 1 Drużyna Harcerska im. św. o. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.

W przeglądzie wzięły udział dwie gromady zuchowe i 13 drużyn harcerskich. Zachwycały nie tylko z uczuciem wyśpiewane piosenki, ale też ciekawa choreografia oraz barwne stroje i kostiumy. Na sali pojawili się również rodzice, którzy dopingowali swoje pociechy i trzymali kciuki. Podczas występów w tle wyświetlano filmy stylizowane na archiwalne przygotowywane przez harcerzy w ramach zadania przedrajdowego na 48. Mazowiecki Rajd Szlakami Walk nad Bzurą.

Dodatkową atrakcją imprezy były przeprowadzane w przerwach quizy patriotyczne, podczas których obecni na widowni uczestnicy i goście musieli wykazać się znajomością najważniejszych faktów z dziejów Polski. Odpowiedzi udzielano w dość nieszablonowy sposób – poprzez wstanie z krzeseł na „tak” lub pozostając w pozycji siedzącej jeśli odpowiedź była na „nie”.

Na zakończenie wszyscy wykonawcy za swoją pracę nad artystyczną i graficzną stroną prezentacji otrzymali gromkie okrzyki oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy, które wręczył komendant Hufca ZHP Sochaczew hm. Krzysztof Wasilewski.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 

Za przygotowanie piosenek i występy dziękujemy następującym gromadom i drużynom (według kolejności występów): 1 Drużynie Harcerskiej im. św. o. Maksymiliana Kolbego w Teresinie, 321 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Fortis Ignis”, 66 Drużynie Harcerskiej, 9 Drużynie Harcerskiej „Włóczykije”, 25 Środowiskowej Drużynie Harcerskiej „Echo” im. Tony`ego Halika, 4 Sochaczewskiej Drużynie Harcerskiej „Koniczyna” im. Henryka Jerzego Chmielewskiego, 8 Drużynie Wielopoziomowej „Ostoja”, 963 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej “Gradiam”, 202 Wodnej Gromadzie Zuchowej “Cała Naprzód”, 55 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej, 15 Drużynie Harcerskiej, 404 WDHSWiR „Error” im. KPT. Ż.W. Konstantego Maciejewicza, 3 Gromadzie Zuchowej „Tęczowa Gromada”, 5 Gromadzie Zuchowej “Leśne Gawełki”, 22 Drużynie Harcerskiej.