Film – takie jest właśnie harcerstwo

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego całoroczne działania sochaczewskich harcerzy.

 

Prawie każdy, kto kiedykolwiek należał do harcerstwa bardzo pozytywnie wspomina te czasy. Do tej pory harcerstwo cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym oraz dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Sochaczewski hufiec liczy ponad 460 członków i jest jednym z najliczniejszych w Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

Bo harcerstwo to przygoda, którą naprawdę dobrze jest przeżyć. Oprócz tego, że zapewni masę wrażeń i wspomnień, pomoże nawiązać przyjaźnie na całe życie to przede wszystkim przygotuje do wejścia w dorosłe życie. Wystarczy jeden obóz, żeby dziecko umiało rozpalić ognisko (nawet wtedy, gdy drewno jest wilgotne), spakować porządnie plecak na wędrówkę, przygotować samodzielnie prosty posiłek, przyszyć guzik. Nauczy się też korzystać z mapy, nie spóźniać się, działać w grupie. Przeżyje też mnóstwo przygód: od spania w namiocie, przez przeprawę przez rzekę, po udział w międzynarodowym zlocie.

Ale harcerstwo to nie tylko las i ogniska. Z biegiem czasu w harcerskich szeregach dzieci rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, logistyczne, zmysł organizacyjny, m.in. ucząc się zarządzać projektami, koordynować pracę zespołu. Harcerstwo jest też dobrym miejscem do poszerzania zainteresowań i znalezienia tego, co naprawdę chce się robić w życiu. Na zbiórkach i obozach instruktorzy dbają bowiem o inspirujący program zajęć i motywują do ciągłego rozwoju. Dzięki harcerstwu dziecko będzie jednocześnie geografem, ratownikiem medycznym, artystą, kucharzem, animatorem, inżynierem, podróżnikiem, fotografem, menadżerem, strategiem i wychowawcą. Dowie się dużo nie tylko o sobie, ale też o życiu. Tym prawdziwym.