Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia przypada rocznica urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella oraz jego żony Olave. Święto to uświadamia wszystkim skautom, że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości czy też wieku.

22 lutego w hali Szkoły Podstawowej Nr 3 w odbyły się obchody Dnia Myśli Braterskiej 2020. W spotkaniu uczestniczył burmistrz miasta Sochaczew, komendant Hufca ZHP Sochaczew phm. Anna Wasilewska, były komendant druh hm. Krzysztof Wasilewski, instruktorzy Hufca ZHP, Krąg Starszyzny Harcerskiej oraz drużyny: 1 Drużyna Harcerska im. św. Maksymiliana Kolbego „Czarna Jedynka”, 4 SDH “Koniczyna”, 202 Wodna Gromada Zuchowa “Cała Naprzód”, 404 WDHSWiR  „Error” im. KPT. Ż.W. Konstantego Maciejewicza, 43 WDH“Biała Róża”, 22 Drużyna Harcerska z Brochowa, 321 WDH “Fortis Ignis”, 25 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Echo”, 55 WDH z Rybna, 15 DH z Żukowa.

Wydarzenie rozpoczęto od gry terenowej. Wszystkie drużyny miały za zadanie odnalezienie szesnastu karteczek z cytatami Roberta Baden-Powella. Zadanie wymagało od zawodników dużej spostrzegawczości oraz współpracy.

Następnie wszyscy udali się do budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie, gdzie rozpoczęła się uroczysta część obchodów. Licznie zgromadzonych uczestników wydarzenia powitała drużynowa phm. Joanna Budnik z 1 Drużyny Harcerskiej im. św. Maksymiliana Kolbego „Czarna Jedynka” z Teresina. Poprosiła o symboliczne zapalenie świec burmistrza miasta oraz przedstawicieli Komendy Hufca ZHP Sochaczew, po czym zaprosiła wszystkie drużyny harcerskie do wspólnego kontynuowania gry związanej z zebranymi uprzednio cytatami.

Podczas spotkania nie zabrakło również wielu wzruszających życzeń.

– W tym szczególnym dniu chciałabym Wam życzyć radości, pogody ducha, wytrwałości w Waszym harcerskim szlaku oraz odwagi w byciu dobrym człowiekiem i w realizacji Waszych najtrudniejszych wyzwań – życzyła harcerzom komendant Hufca ZHP Sochaczew phm. Anna Wasilewska

– Dziękuję Wam bardzo za to dzisiejsze spotkanie. Pamiętajcie, miejcie marzenia i nigdy nie rezygnujcie z ich realizacji – mówił burmistrz miasta Sochaczew, Piotr Osiecki

Na zakończenie obchodów wszyscy wspólnie zatańczyli, a następnie zawiązali krąg i przekazali sobie iskierkę przyjaźni.

 

red. e-Sochaczew.pl

Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Sochaczew – FOTORELACJA e-Sochaczew.pl

 

Święto harcerskiej braci – sochaczew.pl