„Boże Narodzenie na Mazowszu”

Pod takim hasłem co roku odbywa się w Hotelu Chopin w Sochaczewie kiermasz bożonarodzeniowy, w którym licznie biorą udział również drużyny z sochaczewskiego hufca. Harcerze przygotowali różnego typu wyroby własnoręcznie wykonane podczas zbiórek, wśród nich m.in. ozdoby choinkowe, aniołki i gwiazdki, stroiki, kartki świąteczne, ciasta i pierniki. Wszystkim należą się słowa uznania i podziwu za kreatywność i pomysłowość. W myśl idei wychowawczej jednego z punktów Prawa Harcerskiego, która mówi o oszczędności i ofiarności harcerza, każde środowisko obrało konkretny cel zbiórki.

25 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Echo” świętowała w kwietniu tego roku zamknięcie Kampanii Bohater i nadanie jej imienia Tony’ego Halika. Jako kolejny krok w rozwoju harcerze podjęli się zaprojektowania oraz uszycia proporca drużyny. Pieniądze zebrane przez nich pokryją koszty związane z produkcją takiego proporca.

Również 404 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Specjalności Wodnej i Ratowniczej „ERROR” postanowiła swoje fundusze przeznaczyć na działalność związaną z ich patronem. Od 2017 roku drużyna jest członkiem stowarzyszenia na rzecz budowy pomnika „Kapitanowi Kapitanów” – kpt. ż. w. Konstantemu Matyjewiczowi Maciejewiczowi. W ramach działań harcerze dołożą swoją cegiełkę. Statua stanie w Szczecinie, gdzie bohater spędził ostatnie lata swojego życia. Swoim kolegom i koleżankom pomagały zuchy z 202 Wodnej Gromady Zuchowej „Cała naprzód!”, przygotowując pierniki, które także można było zakupić na ich stoisku.

55 Drużyna Harcerska z Rybna także postawiła na swoją działalność. Wspólnie zdecydowali przeznaczyć fundusze na urozmaicenie pracy wychowawczej poprzez kupno materiałów i sprzętu, które wykorzystają podczas zbiórek i wyjazdów harcerskich.

Kiermasz był także miejscem szerzenia postawy braterskiej. Harcerze z 43 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Biała Róża” oraz 321 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Fortis Ignis” zebrane przez siebie środki przeznaczą na wybrany przez nich cel charytatywny.