Apel Fundacji WOŚP

Drodzy mieszkańcy, wszyscy wspierający WOŚP,

My, jako organizatorzy Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak jak Wy, czujemy, że brak Jurka na stanowisku Prezesa Fundacji WOŚP, to wielka strata. Jednak, mimo iż nie zgadzamy się z ta decyzja, szanujemy ja. Uwierzcie, że to dla nas również trudny czas, straciliśmy jednego z nas – wolontariusza WOŚP, ale też niezawodnego Przyjaciela harcerstwa Pawła Adamowicza. Pozwólcie nam przeżyć tę sytuację bez zamieszania. Mieliśmy wydać oświadczenie, ale zrobiła to dzisiaj Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zwróciła się z apelem do każdego, kogo dotknęły ostatnie wydarzenia:

 

Drodzy Przyjaciele,

jesteśmy, wszyscy w Fundacji, a przede wszystkim Jurek, wzruszeni, poruszeni i wdzięczni za Wasze przeogromne wsparcie dla nas i dla Jurka. Bardzo chcielibyśmy każdemu z Was odpowiedzieć i osobiście podziękować za każdą wiadomość, za każdy komentarz, za każdy mail, za każdy sms, czy też za każdy wyraz wsparcia umieszczony na ogrodzeniu naszej Fundacji. Wszystkie te sygnały w przeogromnej ilości i sile skierowaliście w naszą stronę, każdy ma w sobie ogromną moc emocji, przyjaźni i bardzo wzmacnia naszego ducha.

Jest ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie każdemu z Was podziękować indywidualnie. Wiedzcie jednak, że każdy jeden gest Waszej solidarności z Orkiestrą i Jurkiem jest niesamowicie ważny.

Mamy jednak wielką do Was prośbę. Słyszymy o wiecach, manifestacjach, akcjach skierowanych w naszą stronę. Jesteśmy Wam w sposób nieograniczony wdzięczni. Jednak w tej chwili to nie my i nie Jurek najbardziej Was potrzebujemy. Największą tragedię przeżywają teraz bliscy śp. Prezydenta Pawła Adamowicza, jego rodzina, współpracownicy, przyjaciele, mieszkańcy Gdańska. W tej chwili to oni najbardziej potrzebują wsparcia i to oni muszą poczuć, że w obliczu tego koszmaru nie są osamotnieni. My, całą Fundacją, także ze wszystkich sił chcemy ich wspierać, i wyrazimy swoją z nimi solidarność w czasie sobotnich uroczystości w Gdańsku. Pozostańmy więc do momentu pożegnania śp. Prezydenta Pawła Adamowicza w zadumie, a potem przyjdzie czas na naszą wspólną pracę na rzecz lepszej przyszłości.

 

W tej chwili najważniejsze jest jak najszybciej rozliczyć 27. Finał i poznać efekty wspólnego grania. Jeszcze będziemy prosić Jurka o to, aby pozostał na swoim stanowisku i grał z nami, tak jak to obiecywał. Wszyscy stoimy murem za Owsiakiem! A tymczasem róbmy dobro! Do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 

Organizatorzy Sztabu WOŚP #643 ZHP Sochaczew