Wakacje z ZHP – ostatnie wolne miejsca

Zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca na wakacyjne wyjazdy, które jak co roku Hufiec ZHP Sochaczew przygotował dla wszystkich zuchów i harcerzy. Różnorodny i bogaty program zajęć, a przede wszystkim w otoczeniu przyrody i z dala od miejskiego zgiełku pozwoli dzieciom i młodzieży spędzić ten czas zarówno w sposób aktywny, twórczy jak i bezpieczny.

Tradycją są już obozy pod namiotami organizowane każdego roku nad jeziorem Wiejskim na terenie naszej stanicy harcerskiej w Łąkie na Kaszubach (woj. pomorskie, powiat bytowski). W tym roku zaplanowano trzy 15-dniowe turnusy rekreacyjne, a także specjalistyczne o charakterze szkoleniowo-wypoczynkowym, w ramach których do wyboru są trzy programy: “ABC żeglarstwa”, kurs na stopień żeglarza jachtowego lub z zakresu bezpieczeństwa nad wodą poszerzony m.in. o podstawy żeglarstwa, kajakarstwa i ratownictwa.

Baza dysponuje zapleczem gospodarczym i sanitarnym. Na jej terenie znajduje się duży drewniany budynek stanowiący zaplecze kuchenne, sanitariaty (umywalnie, prysznice i toalety) oraz wiata stołówkowa. W obrębie stanicy umiejscowione jest też strzeżone kąpielisko oraz przystań żeglarska. Do dyspozycji uczestników są kajaki, łódki, rowery, boisko sportowe. W programie każdego z turnusów są wycieczki piesze i autokarowe, gry i zabawy, kąpiele w jeziorze, dyskoteki, karaoke, festiwale piosenki, zajęcia sportowe, ogniska, seanse filmowe.

Młodsze dzieci, w wieku 7-12 lat, zapraszamy na kolonię zuchową do Murzasichla k. Zakopanego. W programie dziesięciodniowego pobytu w górach będą między innymi wycieczki, zwiedzanie Zakopanego i okolicy (m.in. Gubałówka, rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, zwiedzanie zamków w Nidzicy i Czorsztynie, Dolina Kościeliska, Skansen Wsi Orawskiej, spotkanie w Regionalnej Chacie Góralskiej), a także ogniska, dyskoteki, zajęcia sportowe, kąpiel w basenie. W koszt kolonii wliczone są przejazdy, zakwaterowanie i wyżywienie (4 posiłki dziennie),
realizacja programu, ubezpieczenie, opieka medyczna, opieka pedagogiczna. Uczestnicy będą zakwaterowani w pensjonacie, w pokojach 2-5 osobowych z łazienkami. Przejazd autokarem, który pozostaje na miejscu do dyspozycji grupy. Opiekunami na kolonii będą wykwalifikowani nauczyciele i instruktorzy ZHP.

Wszystkich rodziców i opiekunów zainteresowanych wakacyjną ofertą sochaczewskiego hufca zachęcamy do jak najszybszego zapisania swoich pociech, gdyż miejsc zostało już niewiele.
Informacje i zapisy w biurze Hufca ZHP przy ul. Hanki Sawickiej 3B, od poniedziałku do piątku w godz. od 14.00 do 18.00. Istnieje możliwość opłaty w ratach.

Poniżej szczegółowa oferta wraz z podaniem terminów letnich wyjazdów, cen i wieku uczestników.

 

wakacje_lista