Rajd „Wisła” za nami

22 maja w Gorzewie zakończył się 39. Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła”, który co roku gromadzi liczną grupę harcerzy z Mazowsza. W tym roku na rajdowe trasy wyszło ponad 800 osób. Dopisała pogoda, a organizatorzy, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania.

Majowy rajd „Wisła” jest wydarzeniem symbolicznym, bo otwierającym sezon wędrówek i letnich biwaków. Jest też tym czasem, kiedy to harcerze z całej Chorągwi Mazowieckiej ZHP mogą ponownie spotkać się przy ognisku i dźwiękach gitary.

Uczestnicy rajdu mieli do wyboru jedną z siedmiu tras tematycznych przygotowanych dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów. Poszczególne etapy swoimi patronatami objęły władze miast i gmin, przez których tereny przebiegały.

Przygotowaną przez sochaczewski hufiec trasę pn. „Ciuchcią do Puszczy” objął swoim patronatem Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki. Ponadto burmistrz towarzyszył harcerzom w niedzielne przedpołudnie podczas mszy świętej i uroczystego apelu. Najlepszym patrolom sochaczewskiej trasy wręczył puchary, nagrody i dyplomy, a komendantowi Hufca ZHP Sochaczew hm. Krzysztofowi Wasilewskiemu puchar za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej hufców z województwa mazowieckiego.

Puchar Burmistrza Sochaczewa zdobył patrol Tybetańskie Koale z 404 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Specjalności Wodnej i Ratowniczej „Error”. Natomiast trzeci na sochaczewskiej trasie był patrol Zwiadowcy z 25 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Echo”.