Orkiestra wystartowała!

Znów gramy dla dzieci i seniorów. Na ulicach miasta, wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego oraz gminy Kampinos kwestuje 320 wolontariuszy zaopatrzonych w identyfikatory z imieniem i nazwiskiem, zdjęciem, numerem zbiórki oraz hologramem potwierdzającym jego oryginalność. Wolontariusze posiadają też puszki zabezpieczone banderolami oraz charakterystyczne czerwone serduszka – naklejki. Wszyscy kwestują tylko w miejscach publicznych i tylko do zmierzchu (ok. godz. 16.00). Jak co roku nad ich bezpieczeństwem czuwają sochaczewscy policjanci.

 

Wyjazdy do studia
To co najbardziej cieszy wolontariuszy to są wyjazdy do studia telewizyjnego do Warszawy. Każdy choć na chwilę chce poczuć emocje tego dnia i móc zobaczyć na żywo głównego dyrygenta Orkiestry Jurka Owsiaka. Dlatego wyjazd jest poniekąd formą podziękowania im za to, że potrafią poświęcać swój czas na chłodzie, nieraz mrozie, po to, aby śpieszyć z pomocą innym.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autokarze wyjazdy są dwa. W przeddzień Finału (w sobotę, 14 stycznia) do studia pojechali najmłodsi – sochaczewskie zuchy, w tym również mali ratownicy. Z kolei w niedzielę, tuż po Światełku do nieba, wyjadą ci nieco starsi.

W tym roku studiem Orkiestry są studia „polowe” rozstawione pod Pałacem Kultury i Nauki w centrum Warszawy. W ogromnych namiotach jest ulokowane studio telewizyjne podzielone na dwie części – studio medyczne i studio centralne. Oba studia są otwarte dla wolontariuszy i gości. Na zewnątrz zaś, pod PKiN przygotowano dla wszystkich odwiedzających zabawę w rytmie najlepszej muzyki.

 

Imprezy na Pl. Kościuszki

Od 10.30 będzie żył plac Kościuszki. Motocykliści z Boruta MC będą zapraszać na gorące kiełbaski z firmowego grilla, a o 12.00 zaplanowano utworzenie wielkiego czerwonego serca z osób, które o tej porze pojawią się na placu. Po ustawieniu chętnych będzie zrobiona wspólna fotografia z drona.

 

Licytacja na antenie Radia Sochaczew
Jednym z ważniejszych punktów sochaczewskiego grania jest coroczna licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym tego najcenniejszego – Złotego Serduszka WOŚP.

Złote Serduszka powstają ze złota otrzymanego w czasie poprzedniego Finału. Są to najbardziej prestiżowe symbole społecznego zaangażowania osób i firm w działalność Fundacji WOŚP. Jak co roku Złotych Serduszek zostało wyprodukowanych sto, każde z nich jest oznaczone numerem. Nam w tym roku przypadło Serduszko z numerem 96.

Licytację, która rozpocznie się o godz. 14.00, jak zawsze poprowadzi Radio Sochaczew. Ponadto przez cały dzień radiowe studio będzie otwarte dla gości i wolontariuszy, dzięki którym można na bieżąco śledzić przebieg akcji oraz pierwsze wyniki zbiórki.

 

Licytacja on-line
Do wielkiego grania dołączył również zespół portalu e-Sochaczew.pl prowadząc licytację orkiestrowych gadżetów on-line. Ta forma wsparcia została przeprowadzona w ubiegłym roku po raz pierwszy i cieszyła się sporym zainteresowaniem. W tym roku oprócz typowo orkiestrowych gadżetów można też wylicytować fanty ofiarowane przez sochaczewską społeczność.

 

Światełko do nieba
Nie zabraknie też tradycyjnego Światełka do nieba, które będzie zwieńczeniem 25. Finału WOŚP. Niebo nad Sochaczewem rozbłyśnie nad wzgórzem zamkowym w niedzielę o godzinie 20.00.

 


Aby być na bieżąco z działaniami sochaczewskiego sztabu zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz odwiedzania strony internetowej.