Odliczanie do wielkiego grania

W sochaczewskim sztabie WOŚP trwają przygotowania do jubileuszowego 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 15 stycznia. Cel – jak zwykle jest szczytny – zbiórka pieniędzy na sprzęt dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Jednak nim nadejdzie ten dzień i wolontariusze ruszą z puszkami kwestować, organizacyjnie i logistycznie trzeba dopiąć wiele rzeczy. Dlatego w tej chwili w sochaczewskim sztabie Orkiestry mieszczącym się już tradycyjnie w Hufcu ZHP dużo się dzieje. Ludzie wchodzą i wychodzą, a to, co dzieje się za kulisami przypomina przygotowania do wielkiej batalii. Wszystko musi być gotowe na niedzielny finał. Obecnie trwa produkcja i rozdawanie identyfikatorów, przygotowywanie puszek, wycinanie serduszek, a także dopinanie szczegółów programu imprez towarzyszących kwestowaniu, m.in. licytacji, w tym tej najważniejszej – złotego serduszka WOŚP.

W tym roku na ulice miasta, wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego oraz gminy Kampinos wyjdzie 320 wolontariuszy. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka – naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy, czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR. Każda puszka jest zabezpieczona. Następnie pieniądze liczone są komisyjnie i zaklejane w kopertach. Te, zalakowane i podpisane, trafiają do banku.

Wolontariusze nie chodzą do mieszkań, będą kwestować tylko w miejscach publicznych i tylko do zmierzchu (ok. godz. 16.00). Prosimy ich również, aby nie byli nachalni, bo udział w Finale jest dobrowolny.

Aby być na bieżąco z działaniami sochaczewskiego sztabu zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz odwiedzania strony internetowej.

 

temat25